Доступність посилання

ТОП новини
25 Лютий 2018, Київ 16:17

У Лондоні оприлюднять остаточний звіт про смерть Олександра Литвиненка


Олександр Литвиненко на прес-конференції в Лондоні, вересень 2004 року (архівне фото)

Британські слідчі органи 21 січня оприлюднять остаточну версію звіту про розслідування смерті колишнього співробітника ФСБ Росії Олександра Литвиненка, який помер у Лондоні в 2006 роцівід отруєння радіоактивним полонієм.

20 січня голова російської Федеральної служби контролю за обігом наркотиків Віктор Іванов спростував припущення про його можливу причетність до загибелі Литвиненка. У розмові з кореспондентом британської газети Guardian Іванов назвав британське розслідування політичним замовленням, а висновки слідства помилковими.

За однією з поширених версій, Литвиненко був убитий, оскільки знайшов докази зв’язків з організованою злочинністю близьких до російського президента Володимира Путіна чиновників, до числа яких входить Іванов.

У квітні 2015 року суд Лондона опублікував матеріали справи про вбивство Литвиненка, серед яких також і досьє на Віктора Іванова.

Олександр Литвиненко помер у віці 43 роки – через лічені дні після отруєння радіоактивним полонієм-210. Ця речовина містилася, найімовірніше, у випитій Литвиненком чашці чаю. Росіяни Андрій Луговий і Дмитро Ковтун, які мали зустріч із Литвиненком незадовго до його смерті, спростовують причетність до вбивства, але свідчити на території Великої Британії відмовилися.

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG