Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 04:31

Кримчани Афанасьєв і Костенко отримають допомогу від фонду Навального – Ходорковського


(©Shutterstock)

Засуджені російським судом громадяни України, кримчани Геннадій Афанасьєв (у «справі Сенцова») і активіст Олександр Костенко отримають фінансову допомогу в рамках проекту фонду «Відкрита Росія» Михайла Ходорковського і Олексія Навального. Про це повідомила мати політв’язня Ольга Афанасьєва.

«Фонд Навального – Ходорковського підтримав справу Геннадія Афанасьєва!» – написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Геннадій Афанасьєв і Олександр Костенко отримають допомогу в рамках другого раунду підтримки політв’язнів в Росії, повідомляється на сайті проекту.

У першому раунді допомогу, серед інших політв’язнів, отримали Олег Сенцов і Олександр Кольченко.

«Відстоювати свою правоту під тиском налагодженої репресивної машини дуже важко. У цей час дуже важливо зберігати зв’язок з родиною, рідними, друзями, щоб не втрачати віру повернутися до нормального життя. Саме таку підтримку політв’язні не завжди можуть отримати: наприклад, сім’я не може собі дозволити витрати на дорогу до місця ув’язнення», – пояснюють автори проекту його ідею.

Обвинувачені в Росії за політично вмотивованими справами зможуть отримати від фонду одноразову матеріальну допомогу в розмірі 100 тисяч рублів.

На цей момент фінансову допомогу фонд виділив для 48 людей.

25 серпня 2015 року російський суд засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Активіста Олександра Кольченка російський суд засудив до 10 років в’язниці. Їх засудили за звинуваченням в організації терактів у Криму.

Обидва українці звинувачення відкидають, називаючи справу політичною.

Активістові Євромайдану Олександрові Костенку присудили чотири роки і два місяці тюремного ув’язнення. За версією слідства, 18 лютого 2014 року в ході «масових заворушень» у Києві Костенко заподіяв тілесні ушкодження співробітникові кримського спецпідрозділу «Беркут». Активіст також, як стверджують російські силовики, без передбаченого законом дозволу незаконно зберігав за місцем проживання зброю.

Костенко своєї провини не визнає, його захист повідомляє про те, що 11 березня 2016 року Верховний суд Криму в системі російської окупаційної влади на півострові має розглянути касацію у справі активіста.

XS
SM
MD
LG