Доступність посилання

ТОП новини

Азербайджан: Хадіджа Ісмаїлова погодилася на захист із боку Амаль Клуні


Хадіджа Ісмаїлова (л) і Амаль Клуні (п), комбіноване фото
Хадіджа Ісмаїлова (л) і Амаль Клуні (п), комбіноване фото

Ув’язнена в Азербайджані журналістка Хадіджа Ісмаїлова, яка співпрацює з Радіо Свобода, і її адвокат підтвердили, що прийняли пропозицію відомої британської правозахисниці, юриста-міжнародника Амаль Клуні представити справу журналістки в Європейському суді з прав людини.

Як заявив адвокат журналістки Фаріз Намазлі, Ісмаїлова погодилася пристати на висловлену кінцем минулого тижня пропозицію Клуні через «відвагу», яку засвідчила юрист, захищаючи у 2014 році журналіста телеканалу «Аль-Джазіра» Мухаммада Фагмі, коли той був ув’язнений у Єгипті.

Організація «Ініціатива юридичного захисту засобів інформації», що базується в Лондоні, повідомила в середу, 20 січня, що Амаль Клуні буде представляти Хадіджу Ісмаїлову в Європейському суді з прав людини разом із директором цієї організації Нані Янсен. У позові буде оскаржений арешт журналістки 2014 року і її утримання під вартою в Азербайджані.

Амаль Клуні, дружина відомого американського актора Джорджа Клуні (до шлюбу у 2014 році відома як Амаль Аламуддін), останніми роками виступала в низці гучних правозахисних справ, захищаючи людей, ув’язнених за звинуваченнями, які правозахисники вважали політично мотивованими. Серед її підзахисних була й колишня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, інтереси якої юрист-правозахисник представляла в Європейському суді з прав людини, чи засновник проекту оприлюднення конфіденційних даних WikiLeaks Джуліан Ассанж.

Минулого року Клуні представляла уряд Вірменії у справі, що стосувалася визнання геноцидом масових убивств вірмен у часи Першої світової війни в тодішній Османській імперії, але програла справу. Тепер азербайджанські державні чи провладні засоби інформації твердять у зв’язку зі справою Ісмаїлової, що метою юриста є помститися за той програш усім тюркомовним країнам.

Хадіджа Ісмаїлова, відома своїми журналістськими розслідуваннями, зокрема, бізнесових оборудок родини президента Азербайджану Ільгама Алієва, яка також співпрацює з Радіо Свобода, у вересні 2015 року була засуджена до 7 з половиною років ув’язнення. Журналістку звинувачували в наклепі, ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності і зловживанні владою. Вона всі звинувачення відкидає, заявляючи, що вони політично мотивовані і викликані спробами помститися за її репортажі про корупцію в найвищих ешелонах влади Азербайджану. Арешт Ісмаїлової на початку 2015 року і її засудження викликали широкий осуд із боку міжнародних правозахисників і західних урядів.

XS
SM
MD
LG