Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 06:54

В Україні почали створення музею Майдану


Активіст Майдану, 19 січня 2016 року

В Україні зареєстрували музей Майдану – Меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності, присвячений акціям протесту на майдані Незалежності в центрі Києва взимку 2013-2014 років.

«Уже є реєстрація музею, він з’явився як юридична особа. Призначено директора – Ігоря Пошивайла. Нам необхідно отримати приміщення, фінансування. Ми будемо піднімати найближчим часом питання змін до бюджету, які врахують необхідні кошти для створення Музею Майдану, і віримо в підтримку цього від уряду та парламенту», – повідомив керівник українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

У свою чергу Ігор Пошивайло зазначив, що нагальним є надання музею тимчасового приміщення, робота над консервацією та реставрацією основної колекції.

Він повідомив, що експозиція Музею Майдану вже налічує близько 2 тисяч експонатів.

У листопаді минулого року президент України Петро Порошенко звернувся до уряду з пропозицією створити меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні та музей Революції гідності.

21 листопада 2013 року в Україні почалися акції протесту, відомі як Євромайдан, які також згодом назвали Революцією гідності.

Всього, за даними Генпрокуратури, під час Майдану постраждали понад 2 тисячі людей, 104 з них загинули. Найбільше активістів загинули у лютому 2014 року. Тоді під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

За даними прокуратури, розслідується близько 2000 злочинів, скоєних під час Майдану, проте обвинувальних вироків у цих провадженнях ще немає.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG