Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 11:05

Президент Чехії виступив за охорону кордонів ЄС і Чехії від біженців військами


Мілош Земан через його проросійські заяви нерідко стає об’єктом критики й висміювання, фото 17 листопада 2015 року, на 26-у річницю Оксамитової революції

Президент Чехії Мілош Земан заявив в оприлюдненому в четвер інтерв’ю, що зовнішні кордони Європейського союзу мали б охороняти від біженців війська НАТО, а кордони Чехії війська країни.

«Я за те, щоб так, як в Афганістані та інших країнах, діяло спільне командування НАТО, яке б охороняло кордони Європейського союзу», – заявив він в інтерв’ю чеському інтернет-виданню Parlamentní listy.

На думку Земана, система охорони кордонів ЄС, яка існує зараз, недостатня, як і плани ЄС посилити її. Європейська прикордонна служба чисельністю в 1500 осіб «є карикатурою на прикордонну службу, яка б мала сенс лише тоді, якби ми дійшли думки, що армії європейських країн-членів НАТО мають тільки 1500 військовослужбовців», заявив президент Чехії.

Земан таким чином скритикував пропозицію Європейської комісії щодо зміцнення кордонів, яка передбачає залучення мінімально 1500 осіб до нової спільної прикордонної служби ЄС, «забувши» згадати, що вона має діяти як тимчасове підсилення у кризові моменти для національних прикордонних служб країн-членів, у складі яких значно більше людей.

Що ж до кордонів самої Чехії, яка з усіх боків межує з країнами-учасницями «шенгену» і єдині «зовнішні кордони ЄС» має тільки в міжнародних аеропортах, то, сказав Земан, «вважаю, що до охорони кордонів армією дійде вже найближчим часом, а саме в той момент, коли припливна хвиля (мігрантів) почне з Австрії переливатися до нас».

Мілош Земан виступає з ксенофобською промовою на зібранні з участю «Блоку проти ісламу» 17 листопада 2015 року, на 26-у річницю Оксамитової революції
Мілош Земан виступає з ксенофобською промовою на зібранні з участю «Блоку проти ісламу» 17 листопада 2015 року, на 26-у річницю Оксамитової революції

Мілош Земан, відомий останнім часом багатьма екстравагантними заявами, зокрема, проросійського чи ксенофобського змісту, за конституційною системою Чехії не має на посаді президента повноважень у сфері зовнішньої політики і обмежені повноваження у внутрішній; керує країною уряд.

Інтернет-видання Parlamentní listy, як і його друкована щомісячна версія, всупереч назві, не має нічого спільного з парламентом Чехії, а є приватним засобом інформації нерідко євроскептичного й популістського спрямування.

Пошуки нових шляхів охорони зовнішніх кордонів Євросоюзу викликані великою хвилею біженців із Сирії та інших країн Близького Сходу, а також Азії й Північної Африки, до країн ЄС, передусім до Німеччини і Швеції.

XS
SM
MD
LG