Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 00:45

Річковий вокзал у Шуфрича і Бродського у 2018 році може забрати Ахметов – «Схеми»


Будівля Київського річкового вокзалу, яка перебуває у власності компанії, пов’язаної з колишнім головою Держпідприємництва Михайлом Бродським та депутатом Верховної Ради від «Опозиційного блоку» Нестором Шуфричем, у 2018 році може перейти у власність банку ПУМБ із групи СКМ олігарха Ріната Ахметова.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та «UA:Першого» телеканалу.

Відповідно до даних із реєстру прав на нерухоме майно, будівля вокзалу перебуває в іпотеці. У 2013 році банк ПУМБ із групи СКМ Ріната Ахметова надав кошти у розмірі 85,5 мільйона доларів товариству з обмеженою відповідальністю «РС Девелопмент». Публічне акціонерне товариство «Київський річковий порт» виступило поручителем, заклавши будівлю річкового вокзалу до 2018 року. І якщо «РС Девелопмент» не поверне цю суму, банк ПУМБ у 2018 році отримає будівлю.

Дані з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

За словами юриста Богдана Боровика, ймовірність того, що «РС Девелопмент» не поверне кошти, дуже велика: «Вона має деякі ознаки, які можуть свідчити про те, що ця компанія, так би мовити, фіктивна. У неї нема ніякої діяльності, в неї нема реального офісу, немає жодної інформації в інтернеті про цю компанію».

Більше того, у реєстрі судових рішень журналісти «Схем» знайшли інформацію, що фірму «РС Девелопмент» використовували службові особи компанії «Нафтогазвидобування» для виведення коштів за кордон. «Нафтогазвиобування» також контролюється Рінатом Ахметовим через ДТЕК.

Схема договору іпотеки

«Таким чином, «РС Девелопмент», повязана із Ахметовим через «Нафтогазвидобування», є боржником перед банком ПУМБ із групи СКМ того ж Ахметова. А у заставі – будівля річкового вокзалу. Чи залишиться вокзал у власності Шуфрича і Бродського, залежить від того, чи віддасть сумнівна компанія з орбіти Ахметова 85,5 мільйона доларів банкові з орбіти Ахметова», – підсумовують журналісти.

Раніше програма «Схеми» повідомила, що будівля столичного річкового вокзалу перейшла у власність Нестора Шуфрича та Михайла Бродського.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG