Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2019, Київ 18:22

У Москві готують одиночні пікети за відставку глави Чечні


Рамзан Кадиров

Влада російської столиці Москви відмовилася погоджувати проведення масового пікету російської партії «Яблуко» з вимогою відставки глави Чечні Рамзана Кадирова. У зв’язку з цим активісти «Яблука» запланували на 26 січня серію одиночних пікетів біля адміністрації президента Росії, повідомляє прес-служба партії.

«Російська опозиція не може ухилитися від відповіді на хамські погрози на свою адресу. На нашому пікеті ми вимагатимемо від Кадирова вибачень, а від Путіна – його відставки з посади глави Чечні», – наголошується в повідомленні прес-служби.

12 січня на зустрічі з журналістами в Грозному глава Чечні Рамзан Кадиров назвав представників російської опозиції «ворогами народу» й «зрадниками» і закликав судити їх за підривну діяльність. Спікер парламенту Чечні Магомед Даудов в соцмережах також допустив різкі висловлювання стосовно опозиційних політиків, громадських діячів і ряду ЗМІ. Він розповів про кавказьку вівчарку Кадирова, в якої, за словами Даудова, «сверблять ікла» на російських опозиціонерів.

Російські правозахисники і громадські діячі розмістили на сайті «Конгресу інтелігенції» відкритий лист з вимогою відставки Кадирова за його неодноразове нехтування законами Росії. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International і «Комітет захисту журналістів» закликали владу Росії відреагувати на загрозливу риторику керівництва Чечні на адресу російських правозахисників, ЗМІ й політиків.

У Москві спокійно відреагували на такі й пояснили їх «менталітетом чеченського народу». Зокрема, як заявляв речник президента Дмитро Пєсков, згадані чеченськими керівниками опозиціонери «перебувають поза легітимним політичним полем країни», а тому через слова чільних чеченців не варто «нагнітати ситуацію».

22 січня в Грозному відбувся мітинг на підтримку Кадирова і з засудженням російської опозиції.

Recommended

XS
SM
MD
LG