Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 06:08

У Новомосковську протестують з вимогою вступу на посаду обраного мера


Фото ілюстраційне

У п’ятницю, 22 січня, у Новомосковську Дніпропетровської області активісти на три години перекрили центральну вулицю міста, вимагаючи вступу на посаду міського голови Віктора Літвіщенка, оголошеного переможцем виборів ще три місяці тому. Як повідомив Радіо Свобода один із учасників Олег Паршин, акція стала попереджувальною перед запланованим перекриттям траси Дніпропетровськ-Донецьк.

Активісти переконують, що новообраний міський голова самовисуванець Віктор Літвіщенко упродовж трьох місяців не може скласти присягу й розпочати виконувати свої обов’язки через перешкоджання з боку опонентів.

Як заявив Олег Паршин, поки в судах тривав розгляд справи щодо законності обрання міського голови, депутати міської ради, де більшість складають представники «Опозиційного блоку», зібрались на сесію й обрали секретаря, виконком, заступників міського голови.

Водночас сесія міськради, запланована на п’ятницю, не відбулась через відсутність кворуму. Активісти заблокували в сесійній залі секретаря міськради Сергія Горошка, який зараз виконує обов’язки міського голови Новомосковська, вимагаючи зібрати депутатів на сесію, щоб дати можливість міському голові скласти присягу.

«Нам кажуть, що потрібно хоча б два дні, сьогодні депутати не зберуться. До того ж, депутати від «Опозиційного блоку» кажуть, що під час своєї виборчої кампанії Літвіщенко називав їхній блок «окупаційним» і вимагають забрати ці слова назад. Поки люди не хочуть полишати будівлю міськради, не приймають ніяких компромісів», – розповів Радіо Свобода активіст.

У виконкомі міської ради Дніпропетровська Радіо Свобода відмовились прокоментувати ситуацію, однак підтвердили дані про блокування секретаря в сесійній залі в п’ятницю.

На виборах міського голови у Новомосковську перемогу отримав самовисуванець Віктор Літвіщенко, однак він досі не зміг офіційно вступити на посаду, оскільки в суді тривав розгляд апеляції на рішення ТВК про обрання його мером, яке подала одна з опоненток Літвіщенка.

XS
SM
MD
LG