Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 19:21

Порошенко проголосив 2017-й роком Української революції 1917–1921 років


Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко підписав указ про проголошення 2017 року роком Української революції 1917–1921 років.

Цим указом одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017–2021 роки визначено вшанування подій та видатних учасників Української революції.

Заступник голови адміністрації президента Ростислав Павленко, повідомляючи про указ, назвав символічним те, що його видано в день, коли українці відзначають постання першої української Незалежності у 1918 році – Української Народної Республіки.

Указом передбачено цілий комплекс заходів для вшанування пам’яті подій початку ХХ століття. Зокрема, планується встановлення пам’ятників і пам’ятних знаків, проведення тематичних виставок архівних документів, речових пам’яток і фотоматеріалів, а також оновлення експозицій музеїв, публікація наукових праць, збірок документів і матеріалів, енциклопедичних, довідкових та інших видань, присвячених 100-річчю подій Української революції 1917–1921 років, і багато інших заходів.

«Ця робота є дуже важливою в питанні національної безпеки України. Це протистояння міфам, які поширює агресор, міфам «русскава міра» про те, нібито Україна постала з уламків Радянського Союзу, нібито Сталін об’єднав її в сучасних кордонах», – сказав Павленко.

Українською революцією називають події 1917–1921 років на українських теренах, що привели до виникнення кількох українських державних утворень; ця революція врешті зазнала воєнної поразки від російських і місцевих українських більшовиків. Але, на думку істориків, Українська революція, не досягши повною мірою своєї мети, започаткувала процес формування сучасної української політичної нації, відродила традицію державності.

XS
SM
MD
LG