Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 15:09

Кононенко заявив, що зміни до Конституції щодо децентралізації варто відкласти на наступну сесію


Ігор Кононенко, архівне фото

Перший заступник голови фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко заявив, що зміни до Конституції в частині децентралізації краще ухвалювати вже на наступній сесії Верховної Ради.

На сьогоднішній день цього питання на порядку денному немає, сказав Кононенко в ефірі телеканалу «112 Україна».

Він згадав, як редакцію Конституції 2004 року скасував 2010 року Конституційний суд, бо її ухвалили з порушеннями регламенту, й додав: «Я вважаю, що краще ухвалити рішення і знайти голоси на наступній сесії під голосування, ніж ухвалити рішення поспішно на цій сесії і потім мати підстави наступним парламентом, а може і парламентом, який буде через 10 років, скасувати зміни до Конституції у такій важливій частині, як децентралізація».

Він нагадав про звернення до Конституційного суду групи депутатів, які хочуть отримати тлумачення поняття «наступна чергова сесія Верховної Ради», що може дати можливість перенести голосування за зміни до Конституції щодо децентралізації на подальшу сесію.

Натомість зміни до Конституції щодо судової реформи, заявив Кононенко, Верховна Рада може розглянути вже менш як через тиждень, 28 січня.

Відео: 112 Украина

У вівторок, 19 січня, прес-служба Конституційного суду України повідомила, що до суду надійшло конституційне подання 51 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положення статті 155 Конституції України «на наступній черговій сесії Верховної Ради України», і воно передане на вивчення в секретаріат суду.

За цією статтею Конституції, законопроект про внесення змін до Конституції вважається ухваленим, якщо його спершу попередньо схвалює більшість від конституційного складу парламенту (тобто принаймні 226 депутатів), а «на наступній черговій сесії Верховної Ради України» за нього проголосує не менш як дві третини від конституційного складу парламенту (тобто принаймні 300 депутатів). Автори звернення хочуть знати, чи означає це тільки безпосередньо наступну за номером сесію Верховної Ради після тієї сесії, на якій попередньо схвалювався законопроект про внесення змін до Конституції, чи також і будь-яку іншу подальшу наступну сесію, і просять розглянути їхнє подання як невідкладне.

31 серпня 2015 року Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект про зміни до Конституції щодо децентралізації, який згадує також визначені в мінських домовленостях особливості місцевого самоврядування в нині окупованих частинах Донбасу. Робота тієї, другої, сесії Верховної Ради завершилася 1 вересня 2015 року. Наступна, третя сесія Верховної Ради, яка триває нині, завершиться в січні.

Із критикою децентралізації в тому вигляді, як її пропонує президент, виступають фракції Радикальної партії та «Самопомочі», а також деякі інші депутати. Існують прогнози, що за ухвалення законопроекту про це нині не набереться необхідних принаймні 300 голосів саме через «донбаське питання».

Президент України Петро Порошенко раніше неодноразово наголошував, що ніякого «особливого статусу» для Донбасу проект змін до Конституції не передбачає.

Recommended

XS
SM
MD
LG