Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 17:26

Держсекретар США очікує «ясності» в мирних переговорах щодо Сирії через один-два дні


Держсекретар США Джон Керрі

Державний секретар США Джон Керрі висловив сподівання на «ясність» у мирних переговорах щодо Сирії цього тижня протягом 24–48 годин. Про це він сказав журналістами в Лаосі 25 січня.

Переговори мали розпочатися сьогодні в Женеві, але, найімовірніше, будуть перенесені через розбіжності з Росією та Іраном, які підтримують сирійський уряд на чолі з Башаром аль-Асадом.

Керрі повідомив, що згоден із спецпосланцем ООН у справах Сирії Стаффаном де Містурою, що запрошення для переговорів не треба розсилати, поки не «складуться всі частини».

Держсекретар США також заявив, що недавні заяви сирійських офіційних осіб, що вони не будуть робити ніяких поступок за столом переговорів, та скарги від опозиції про примус до переговорів відображають лише «напруженість та чутки».

У березні 2011 року у Сирії розпочалося протистояння опозиції й сил президента Башара аль-Асада. Збройний конфлікт триває донині, однак проти Асада наразі воюють численні групи, переважно не скоординовані між собою. Серед противників Асада – зокрема, й радикальні угруповання ісламістів.

Частина території Сирії за останній рік перейшла під контроль угруповання «Ісламська держава». Улітку 2014 року низка країн, зокрема США, Великобританія й кілька близькосхідних держав, об’єдналися для здійснення авіаударів по позиціях бойовиків у Сирії, Іраку й Лівії.

Країни Заходу наполягають, що Башар аль-Асад має піти з посади президента, щоб припинити протистояння у Сирії. Сам він неодноразово заявляв, що не має наміру цього робити. Асада підтримують Росія та Іран.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG