Доступність посилання

ТОП новини
21 Червень 2018, Київ 06:23

Гройсман вважає недоцільним винесення питання про «статус Донбасу» на референдум


Володимир Гройсман

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман вважає недоцільним проведення референдуму щодо «особливого статусу» Донбасу, оскільки в змінах до Конституції він не передбачений. Про це він сказав, коментуючи вчорашню заяву прем’єра щодо можливості проведення референдуму з питання ухвалення змін до Конституції.

«Я ставлюся до ідеї проведення референдуму як до ідеї. Я її почув вчора з вуст прем’єр-міністра по телебаченню. Я вважаю, що завжди такий механізм як референдум, може використовуватися, але все те, що стосується, наприклад, питання про особливості Донбасу, статусу Донбасу, не потрібно ставити на референдум. Тому що мені здається, що в унітарній країні ніякого особливого статусу однієї з областей або її частини не може бути», – заявив Гройсман.

Він наголосив, що проекті змін до Конституції в частині децентралізації «жодних спеціальних статусів» не передбачено.

У неділю прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що виступає за проведення референдуму щодо змін до Конституції України. Цю ідею також підтримали лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко і лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Але Яценюк у своїй заяві нічого не говорив про «особливий статус Донбасу», тільки про зміни до Конституції щодо децентралізації, які передбачають тимчасовий особливий порядок місцевого самоврядування в нині окупованих частинах Донбасу.

Перед цим президент України Петро Порошенко наголосив, що децентралізація і конституційні зміни виключають ухвалення законів про «особливий статус» будь-яких областей.

31 серпня 2015 року Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект про зміни до Конституції щодо децентралізації, який згадує також визначені в мінських домовленостях особливості місцевого самоврядування в нині окупованих частинах Донбасу.

Із критикою децентралізації в тому вигляді, як її пропонує президент, виступають фракції Радикальної партії та «Самопомочі», а також деякі інші депутати. Існують прогнози, що за ухвалення законопроекту про це нині не набереться необхідних 300 голосів саме через «донбаське питання».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG