Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 07:54

Порошенко залишив Раді право відправляти у відставку генпрокурора – Луценко


Юрій Луценко

Президент України Петро Порошенко в проекті змін до Конституції в частині правосуддя вирішив залишити за Верховною Радою право відправляти у відставку генпрокурора і сьогодні ж, 26 січня, внесе до парламенту новий проект судової реформи. Про це у кулуарах парламенту повідомив лідер президентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко.

«Президент України після всіх консультацій вважає можливим скасувати скасування права парламенту висловлювати недовіру генеральному прокурору. Тобто, ця норма залишиться за парламентом», – сказав він, додавши, що така домовленість була досягнута вчора в ході шестигодинних переговорів з фракцією «Народний фронт».

Луценко також висловив упевненість в тому, що на цьому тижні депутати зможуть направити проект до Конституційного суду і ще до кінця цієї сесії, до 2 лютого, отримати висновок і проголосувати проект у першому читанні 226 голосами, що дозволить ухвалити зміни до Конституції 300 голосами на наступній сесії.

У грудні минулого року Рада направила до Конституційного суду України президентський законопроект про внесення змін до Конституції в частині правосуддя (№ 3524/П). 22 січня КСУ визнав, що запропоновані зміни відповідають вимогам Конституції.

Водночас експерти зауважують, що ці зміни до Конституції, які передбачають судову реформу, у своїй більшості відповідають західним зразкам реформування судової системи, однак для оновлення суддівського корпусу цих змін недостатньо. Про це Радіо Свобода заявив експерт «Реанімаційного пакету реформ» з питань судової реформи Михайло Жернаков.

Відповідно до процедури, після отримання висновку Конституційного суду парламент схвалює законопроект (перше читання) щонайменше 226 голосами, остаточно закон про внесення змін до Конституції України ухвалюється на наступній сесії конституційною більшістю (не менше ніж 300 голосами).

XS
SM
MD
LG