Доступність посилання

ТОП новини
27 Червень 2019, Київ 15:03

Київському річковому вокзалу можуть надати статус пам’ятки архітектури


Київський річковий вокзал

Наступного тижня експертна комісія Міністерства культури може надати Київському річковому вокзалу статус пам’ятки місцевого або національного значення. Про це у коментарі програмі «Схеми» повідомили в управлінні охорони нерухомої культурної спадщини та заповідників Міністерства культури.

Якщо приміщенню річкового вокзалу нададуть статус пам’ятки і внесуть до Державного реєстру нерухомих пам’яток, будь-які дії з ним будуть урегульовані спеціальним законом, який може ускладнити реалізацію планів його нових власників щодо перевтілення будівлі на ресторанну галерею з розширенням площі.

«Якщо будівлі буде надано статус національної чи місцевої пам’ятки, то не можна буде проводити її реконструкцію – лише реставрацію, консервацію, ремонт чи пристосування», – пояснила Орислава Нагорнюк, головний спеціаліст відділ охорони нерухомої культурної спадщини Міністерства культури.

Вона зауважила, що ресторан у приміщенні річкового вокзалу можна буде зробити лише за умови пристосування приміщення без перепланування.

Раніше міністр культури В’ячеслав Кириленко офіційно доручив двом управлінням Мінкультури розглянути питання щодо можливості запровадження охоронних заходів у відповідності до чинного законодавства з метою збереження монументально-декоративних творів будівлі річкового вокзалу в місті Києві.

Таке доручення було надане після публікації сюжету програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший», про анонсовану реконструкцію будівлі Річкового вокзалу на Поштовій площі у Києві. Зокрема, журналісти програми з’ясували, що будівля Київського річкового вокзалу, яка перебуває у власності компанії, пов’язаної з колишнім головою Держпідприємництва Михайлом Бродським та депутатом Верховної Ради від «Опозиційного блоку» Нестором Шуфричем, у 2018 році може перейти у власність банку ПУМБ із групи СКМ олігарха Ріната Ахметова.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG