Доступність посилання

ТОП новини
20 Березень 2019, Київ 03:57

Прем’єр Чехії закликав зміцнити кордони ЄС через міграційну кризу


Богуслав Соботка

Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка виступив із ініціативою скликати надзвичайне засідання країн «Вишеградської групи», щоб згуртувати сили країн-членів Європейського союзу в подоланні міграційної кризи і зміцнити кордони ЄС.

«На надзвичайному саміті я хочу з прем’єрами Словаччини, Польщі й Угорщини обговорити заходи, які приведуть до докладного захисту зовнішніх шенгенських кордонів», – мовиться в його заяві.

На думку чеського прем’єра, однією з можливостей зміцнення кордонів Євросоюзу є посилення кордону між Македонією та Грецією і між Болгарією і Грецією з тим, щоб «створити умови регулювання сильного міграційного тиску в напрямку до Європи». Греція є учасницею «шенгену», Македонія і Болгарія – ні.

Богуслав Соботка вважає, що країни Вишеградської «четвірки» мали б бути готовими знайти й запасне рішення на випадок, якщо б «перестали діяти домовленості з Туреччиною, а в охороні кордонів і надалі давала збій Греція».

Надзвичайне засідання країн «Вишеградської групи» на рівні голів урядів має відбутись у Празі 15 лютого. Порядок денний також передбачає обговорення роботи цього об’єднання за 25 років його діяльності.

«Вишеградська група» є неформальним об’єднанням чотирьох країн – Польщі, Угорщини, Чехії і Словаччини, – яке було створене 15 лютого 1991 року, тоді ще у складі Польщі, Угорщини і Чехословаччини. Чехія від 1 липня 2015 року до 30 червня 2016 року головує у Вишеградській «четвірці».

XS
SM
MD
LG