Доступність посилання

ТОП новини
21 Травень 2019, Київ 05:30

Парламент Данії ухвалив закон про конфіскацію майна мігрантів на їхнє утримання


Данська поліція перевіряє прибульців до країни, 4 січня 2016 року

Парламент Данії ухвалив у вівторок суперечливий закон, що передбачає конфіскацію грошей і майна мігрантів із метою фінансувати їхнє утримання.

За законом, що зазнав різкої критики правозахисників і ООН, мігранти матимуть право залишити собі грошей і майна на суму до 10 тисяч данських крон (приблизно до 1450 доларів США). Понад цю вартість можна лишати тільки пам’ятні предмети, на кшталт обручок. Для забезпечення цього поліція має отримати право здійснювати обшуки. Вилучені кошти і надходження від продажу вилученого майна мають піти на часткове фінансування перебування мігрантів у країні.

Первісна сума, від якої мали початися конфіскації, становила 3 тисячі крон, але на наполягання правозахисників її підняли до рівня, який стосується громадян самої Данії, нижче від якого вони отримують право на соціальні доплати.

Іще один із передбачених законом заходів, що має на меті відвернути мігрантів від Данії, – збільшення мінімального терміну мешкання у країні, після якого можна просити дозволу на прибуття інших членів родини, з року до трьох.

Закон ухвалили голосами 81 депутата від партій різного спрямування, крім лівих; проти були 27 депутатів і 1 утримався, а ще 70 із загалом 179 депутатів були відсутні на цьому засіданні парламенту.

На це рішення вже критично відреагували в ООН, де речник генерального секретаря Стефан Дюжаррік заявив, що до людей, які намагаються дістатися до Європи, треба ставитися зі співчуттям і повагою і з урахуванням їхніх повних прав як біженців.

Данія з населенням 5,2 мільйона людей прийняла минулого року близько 20 тисяч мігрантів, що є однією з найбільших пропорцій у Європейському союзі на душу населення. За оцінками, цього року до країни може прибути ще близько 25 тисяч мігрантів.

Схожі конфіскаційні норми вже існують і в інших європейських країнах чи регіонах країн. Як повідомляють, у Швейцарії вже давно конфіскація майна й коштів мігрантів починається від суми в 1 тисячу швейцарських франків (близько 990 доларів США), в німецькій землі Баден-Вюртемберг межа становить 350 євро.

XS
SM
MD
LG