Доступність посилання

ТОП новини

HRW: сторони конфлікту на Донбасі порушували закони війни


Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявляє, що сторони збройного конфлікту на сході України порушували закони війни. Про це йдеться у звіті правозахисників щодо ситуації в світі.

«Вони (сторони конфлікту – ред.) здійснювали невибіркові атаки, у тому числі із застосуванням касетних боєприпасів, унаслідок яких загинули та були поранені цивільні особи. Урядові війська і підтримувані Росією ополченці розміщувалися у густонаселених районах, або поблизу від них, що наражало на небезпеку мирних жителів та цивільні об’єкти, такі як школи, лікарні й житлові будинки. Існують переконливі докази використання у східній Україні кількох типів протипіхотних мін, хоча на момент написання цього звіту не було можливості визначити відповідальну за це сторону або сторони», – йдеться в звіті.

За даними правозахисників, є «достовірні свідчення» про те, що обидві сторони були причетні до катувань та жорстоких і принизливих для гідності видів поводження із затриманими.

Як заявили правозахисники, всі сторони конфлікту порушували міжнародне гуманітарне право. «Обмеження свободи пересування, запроваджені урядом у січні 2015 року, стали причиною затримок у доставці гуманітарної допомоги, зокрема, медикаментів, до постраждалих від конфлікту районів, спричинивши важку гуманітарну ситуацію для цивільного населення», – кажуть у HRW.

За даними ООН, внаслідок конфлікту на сході України загинули понад дев’ять тисяч людей.

XS
SM
MD
LG