Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 04:17

Телеканал «Аль-Джазіра» вирішив позиватися до Єгипту через утиски журналістів


Арабський телеканал «Аль-Джазіра» з Катару повідомив у середу, що позивається до Єгипту через тиск на журналістів у цій державі.

Як заявив канал, після того, як Єгипет не відповів на його скарги, він не має іншого вибору, крім того, як подати позов до Міжнародного центру залагодження інвестиційних суперечок – арбітражного органу в системі Світового банку, що працює у Вашингтоні у США.

Як заявив телеканал, дії влади Єгипту завдали йому шкоди і втрат на суму у 150 мільйонів доларів.

Влада Єгипту звинуватила «Аль-Джазіру» у 2013 році у виступах на підтримку відносно поміркованого ісламістського руху «Мусульманське братство», що стояв за скиненим військовими раніше того року президентом Мухаммадом Мурсі.

Після скинення Мурсі нова військова влада Єгипту визнала «Мусульманське братство» терористичною організацією, а телеканалові «Аль-Джазіра» скасувала акредитацію, обшукала його приміщення в Єгипті й арештувала й судила трьох його працівників.

Справа трьох журналістів англомовної служби каналу – австралійця Пітера Ґресті, Мухаммада Фагмі з громадянствами Єгипту й Канади і продюсера-єгиптянина Багера Мухаммада – викликала широкий міжнародний відгук.

XS
SM
MD
LG