Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 14:01

В Україні з’явиться Інститут книги


(©Shutterstock)

Депутати Верховної Ради України ухвалили у другому читанні і в цілому законопроект, що передбачає створення Інститут книги. За це рішення віддали свої голоси 232 парламентарі.

Будучи державною установою, цей Інститут виконуватиме державні програми з популяризації української літератури, здійснення фінансування публікацій українських книжок і підпорядковуватиметься Міністерству культури.

«Тобто питаннями книги буде опікуватися Міністерство культури, але опікуватись воно буде не лише розподілом коштів, як це було до сьогодні, а підтримкою українських перекладів за кордоном, перекладів на українську, захистом українського книжкового ринку, підтримкою українських письменників і міжнародних виставок. Багато людей переживали чи стосується закон бібліотек, він не стосується бібліотек. Він стосується видавництв, письменників», – презентував документ голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.

Директор Інституту книги обиратиметься на конкурсній основі. До складу конкурсної комісії сходитимуть дев’ять осіб: три від Верховної Ради, три від Міністерства культури та три від громадських об’єднань.

Слідкувати за діяльністю органу буде спеціально створена наглядова рада.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG