Доступність посилання

ТОП новини
25 Червень 2018, Київ 11:27

Депутати Верховної Ради України ухвалили у другому читанні і в цілому законопроект, що передбачає створення Інститут книги. За це рішення віддали свої голоси 232 парламентарі.

Будучи державною установою, цей Інститут виконуватиме державні програми з популяризації української літератури, здійснення фінансування публікацій українських книжок і підпорядковуватиметься Міністерству культури.

«Тобто питаннями книги буде опікуватися Міністерство культури, але опікуватись воно буде не лише розподілом коштів, як це було до сьогодні, а підтримкою українських перекладів за кордоном, перекладів на українську, захистом українського книжкового ринку, підтримкою українських письменників і міжнародних виставок. Багато людей переживали чи стосується закон бібліотек, він не стосується бібліотек. Він стосується видавництв, письменників», – презентував документ голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.

Директор Інституту книги обиратиметься на конкурсній основі. До складу конкурсної комісії сходитимуть дев’ять осіб: три від Верховної Ради, три від Міністерства культури та три від громадських об’єднань.

Слідкувати за діяльністю органу буде спеціально створена наглядова рада.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG