Доступність посилання

ТОП новини

Івано-Франківські депутати проти змін до Конституції в частині децентралізації


Депутати Івано-Франківської міської ради на сесії 28 січня ухвалили звернення до президента України, прем’єр-міністра, голови Верховної Ради з вимогою не підтримувати зміни до Конституції України, які «узаконюють особливості здійснення місцевого самоврядування на окупованих територіях Донецької та Луганської областей».

Винесення на розгляд Верховної Ради законопроекту про такі зміни депутати називають «конституційним шантажем і приниженням української нації».

Як мовиться в заяві, яку зачитав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, «ухвалення такого закону не приведе до відновлення українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей, а, навпаки, загострить проблему повноцінного відновлення державно-політичного контролю України в межах своїх суверенних територій».

На думку івано-франківських депутатів, «закріплення в Конституції України «особливого статусу» для окупованої частини Донбасу узаконить наданням цим територіям автономії, значно ширшої навіть за ту, яку мала Автономна республіка Крим».

31 серпня 2015 року Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект про зміни до Конституції щодо децентралізації, який згадує також визначені в мінських домовленостях особливості місцевого самоврядування в нині окупованих частинах Донбасу.

Із критикою децентралізації в тому вигляді, як її пропонує президент, виступають фракції Радикальної партії та «Самопомочі», а також деякі інші депутати. Існують прогнози, що за ухвалення законопроекту про це нині не набереться необхідних принаймні 300 голосів саме через «донбаське питання».

Президент України Петро Порошенко раніше неодноразово наголошував, що ніякого «особливого статусу» для Донбасу проект змін до Конституції не передбачає.

XS
SM
MD
LG