Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 09:53

Сироїд: «Самопоміч» оскаржуватиме голосування за зміни до регламенту


Оксана Сироїд

Фракція «Самопоміч», яка не голосувала за закон про зміни до регламенту, буде оскаржувати це рішення, повідомила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд. Голосування за зміни до регламенту вона назвала «шахрайством і ганебною практикою».

«Ми вже підготували заяву на ім’я спікера і проект постанови для того, щоб скасувати результати голосування за внесення змін до регламенту», – повідомила Сироїд.

Раніше сьогодні депутати віддали 229 голосів за законопроект, що дозволяє парламенту внести зміни до Конституції в частині децентралізації на наступній сесії парламенту.

Окрім «Самопомочі», за документ жодного голосу не віддала фракція «Радикальна партія». Її лідер Олег Ляшко заявив, шо таким чином парламент відтягує процес пошуку необхідних 300 голосів, щоб як тільки ці голоси з’являться, проголосувати за «особливий статус» Донбасу.

Раніше Конституційний суд України повідомив, що конституційне подання 51 народного депутата щодо офіційного тлумачення поняття «на наступній черговій сесії Верховної Ради» почне розглядати 29 січня. Попри це, коли може бути винесений висновок, не повідомляють.

За статтею 155 Конституції, законопроект про внесення змін до Конституції вважається ухваленим, якщо його спершу попередньо схвалює більшість від конституційного складу парламенту (тобто принаймні 226 депутатів), а «на наступній черговій сесії Верховної Ради України» за нього проголосує не менш як дві третини від конституційного складу парламенту (тобто принаймні 300 депутатів). Автори звернення хочуть знати, чи означає це тільки безпосередньо наступну за номером чергову сесію, чи й будь-яку подальшу наступну чергову сесію.

І президент України Петро Порошенко, і інші чільні посадовці вже неодноразово наголошували, що ніякого «особливого статусу» для Донбасу проект змін до Конституції не передбачає.

XS
SM
MD
LG