Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 02:02

ГПУ: санкції ЄС проти екс-чиновників режиму Януковича діють


Екс-президент України Віктор Янукович

Санкції ЄС щодо 17 колишніх українських високопосадовців часів президентства Віктора Януковича на сьогодні є чинними, і продовження їхньої дії до березня 2016 року не було скасоване. Так заявив у четвер начальник управління спеціальних розслідувань головного слідчого управління Генпрокуратури України Сергій Горбатюк.

За словами Горбатюка, суд ЄС скасував лише ті санкції, які були накладені на екс-чиновників 6 березня 2014 року і діяли до березня 2015 року.

Водночас, заявив він, навесні 2015 року були накладені нові санкції, які діятимуть до березня цього року.

Як зауважив Горбатюк, залишається дія санкцій проти Віктора Януковича, Віталія Захарченка, Віктора Пшонки, Олени Лукаш, Андрія Клюєва, Віктора Ратушняка, Олександра Януковича, Артема Пшонки, Сергія Клюєва, Миколи Азарова, Сергія Курченка, Дмитра Табачника, Раїси Богатирьової, Сергія Арбузова, Юрія Іванющенка, Олександра Клименка та Едуарда Ставицького.

За його словами, наразі ухвалене рішення відрядити до Європи заступника генпрокурора Віталія Каська «для підтримки позицій Генпрокуратури щодо продовження санкцій».

Сьогодні Суд Європейського союзу повідомив, що скасував рішення Ради ЄС про замороження рахунків екс-прем’єра України Миколи Азарова, його сина Олексія, колишнього першого віце-прем’єра Сергія Арбузова, екс-глави Міністерства палива й енергетики Едуарда Ставицького і народного депутата Сергія Клюєва від 6 березня 2014 року.

Але, додала прес-служба суду, попри нинішнє рішення, санкції проти Азарова-старшого, Арбузова і Клюєва далі діють.

У суді нагадали, що з 6 березня 2015 року Рада ЄС зняла санкції з Олексія Азарова, а щодо Миколи Азарова, Сергія Арбузова, Едуарда Ставицького і Сергія Клюєва продовжила ті первісні санкції ще на рік, до березня 2016-го, з дещо зміненими формулюваннями. Оскільки Азаров-старший, Арбузов і Клюєв оскаржили ті продовжені санкції окремо і розгляд цих їхніх скарг іще триває, проти цих трьох продовжені санкції діють далі до винесення Судом ЄС ухвал у цих справах. Таким чином, проти Ставицького санкції вирішено зняти остаточно.

У березні 2014 року ЄС вніс цих п’ятьох соратників екс-президента України Віктора Януковича до «чорного списку» осіб, підозрюваних у розкраданні державних коштів в Україні.

Суд загальної юрисдикції, орган Суду Європейського союзу, у своєму рішенні від 28 січня постановив, що цих осіб внесли до списку виключно на підставі листа від Генеральної прокуратури України. А в цьому листі, як заявили в суді, «немає подробиць, у чому саме полягає відповідальність» цих осіб.

Тому суд вирішив, що замороження активів не відповідає критеріям, і скасував санкції за період від 6 березня 2014 року до 5 березня 2015 року.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, Євросоюз має два місяці для оскарження цих рішень у Європейському суді, вищому судовому органі Суду ЄС, але тільки з питань застосування права при винесенні цих рішень.

У лютому 2014 року Азаров та інші високопосадовці втекли з України після масових розстрілів людей на майдані Незалежності в Києві.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG