Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 02:16

Лавров закликав Німеччину надати подробиці розслідування «зґвалтування 13-літньої»


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров закликав Німеччину подати всі подробиці розслідування справи навколо нібито «викрадення і зґвалтування 13-річної російськомовної дівчинки в Берліні».

За його словами, якщо Німеччина буде надавати необхідну інформацію, то буде «менше непорозумінь», тим більше що йдеться про громадянку Росії з емігрантської родини.

Лавров також заперечив, що його попередні заяви щодо цієї справи були втручанням у внутрішні справи Німеччини.

У середу, 27 січня, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив здивування з приводу тих заяв Сергія Лаврова й наголосив, що немає ніяких підстав чи виправдань для того, щоб використовувати цю справу, яка ще розслідується, як політичну пропаганду з метою розпалити пристрасті і вплинути на внутрішньонімецькі дебати щодо міграції, які й так непрості.

У вівторок, 26 січня, Сергій Лавров, говорячи про роздмухану російським телебаченням справу про це «викрадення і зґвалтування», закликав встановити «правду і справедливість» і припускав, що в Німеччині міграційні проблеми можуть привести до «спроби політкоректно «залакувати» дійсність у якихсь внутрішньополітичних цілях».

Скандал спалахнув по тому, як російський державний телевізійний «Перший канал», а слідом за ним інші російські засоби інформації почали розкручувати історію про те, як 13-літня дівчинка з «російськомовної родини» в Берліні зникла на 30 годин, а потім заявила, що її викрали і зґвалтували мігранти «південного» вигляду. Як заявив кореспондент телеканалу, ситуація з біженцями в Німеччині вийшла з-під контролю, а сама країна перебуває на межі колапсу. У зв’язку з такими заявами кореспондента російського телеканалу на нього в Берліні подали до суду через розпалювання ворожнечі.

Речник прокуратури Берліна Мартін Штельтнер пізніше повідомив агентству Reuters, що медичне дослідження дівчинки не підтвердило її заяв про викрадення чи зґвалтування, але є підстави підозрювати сексуальні зловживання щодо дитини. За його словами, все виглядає як секс за взаємною згодою, але, оскільки в Німеччині сексуальні стосунки з особами до 14 років є кримінальним злочином, розпочато слідство щодо двох осіб. Речник також додав, що, за даними дослідження, згаданий сексуальний контакт відбувся ще напередодні зникнення дівчинки.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG