Доступність посилання

ТОП новини
16 Липень 2018, Київ 02:55

Верховна Рада України дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, на затримання та на арешт народного депутата України Сергія Клюєва.

Спершу під час голосування в парламенті не вистачало голосів для надання згоди на притягнення Клюєва до кримінальної відповідальності. За це спочатку проголосували 222 депутати (з необхідних 226) із 250, зареєстрованих у сесійній залі. Під час другого голосування Рада набрала 225 голосів, і лише під час третього голосування 231 із 249 народних депутатів віддав свій голос за це рішення.

Окремо парламент голосував за затримання, а також за арешт Клюєва. За ці рішення проголосували по 228 народних депутатів.

На засіданні парламенту перший заступник генпрокурора України Юрій Севрук заявив, що в ході розслідування встановлено, що «(колишній президент Віктор) Янукович, Клюєв та інші особи розробили план дій, спрямований на легалізацію майна, здобутого злочинним шляхом».

3 грудня минулого року прокурор Владислав Куценко повідомив Радіо Свобода, що Генеральна прокуратура України внесла до парламенту допрацьоване подання про затримання і арешт Сергія Клюєва. «Подання пов’язане з незаконними діями Клюєва, спрямованими на незаконне заволодіння «Межигір’ям» та подальше його утримання під час президенства Януковича. Необхідно це для оголошення його в міжнародний розшук», – сказав він.

16 червня 2015 року генеральний прокурор Віктор Шокін вже звертався до Верховної Ради з поданням про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Сергія Клюєва. Пізніше Генпрокуратура відкликала подання, щоб доповнити його новими епізодами.

Від червня 2015 року Сергій Клюєв перебуває в розшуку СБУ. Європейський союз продовжив санкції проти нього до 6 березня 2016 року.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG