Доступність посилання

ТОП новини
25 Червень 2019, Київ 16:47

Жителі Дніпропетровська збирають підписи за знесення пам’ятника Петровському


Пам’ятник одному з організаторів Голодомору Григорію Петровському у Дніпропетровську

Жителі Дніпропетровська збирають підписи за знесення пам’ятника Григорієві Петровському на привокзальній площі міста. Електронна петиція про це з’явилась на сайті президента України Петра Порошенка. Ініціатором петиції є житель Дніпропетровська Вадим Шепеленко.

«Вимагаю прибрати пам’ятник кату України Григорію Петровському з площі перед залізничним вокзалом міста Дніпропетровськ», – мовиться у петиції.

Народний депутат України Андрій Денисенко оголосив на 29 січня в Дніпропетровську акцію громадськості з демонтажу пам’ятника Петровському на привокзальній площі. Її планують присвятити до відзначення Дня пам’яті Героїв Крут. Початок акції анонсували на 18:00.

«Пора б виправити цей історичний парадокс та ідеологічний казус, тим паче панове з «Опоблоку» запевняють нас, що місто віднині офіційно називається за іменем відповідного апостола Христа (святого Петра – ред.), а не соратника Леніна-Сталіна. До цього ми ще повернемося, а зараз маємо нарешті виконати численні законодавчі і нормативні акти кількох президентів, Кабміну і Верховної Ради про декомунізацію нашого українського Дніпра», – заявив Андрій Денисенко.

Водночас у четвер супротивники демонтажу пам’ятника в соціальних мережах скликали людей на «акцію протистояння знесенню». Цей захід має розпочатись на годину раніше, ніж акція, анонсована Денисенком.

Пам’ятник Григорієві Петровському, більшовицькому діячеві й одному з організаторів Голодомору, на честь якого досі назване місто, у Дніпропетровську був встановлений 40 років тому. Ідея його знесення обговорюється щонайменше десятиліття. Кілька років тому патріотично налаштована громадськість пропонувала демонтувати скульптуру й переплавити її на монумент жертвам Голодоморів.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG