Доступність посилання

ТОП новини
27 Травень 2019, Київ 04:48

У перебігу візиту президента Ірану до Франції уклали масштабні угоди


Хасан Роугані (позаду л) і Франсуа Олланд (позаду п) на церемонії підписання угод; попереду голови МЗС Ірану Могаммад Джавад Заріф (л) і Франції Лоран Фаб’юс (п), Париж, 28 січня 2016 року

Президент Ірану Хасан Роугані в перебігу візиту до Франції підписав там угоду на суму у 22 мільярди євро на закупівлю його країною 118 літаків європейської літакобудівної корпорації Airbus.

У церемонії підписання угоди, яка буде виконана після завершення процесу зняття з Ірану санкцій через його ядерну програму, узяв участь у Парижі і президент Франції Франсуа Олланд.

А французький автовиробник Peugeot-Citroen оголосив про створення спільного підприємства в Ірані з тамтешньою компанією «Хордо», яке від 2017 року має виробляти по 200 тисяч авт французьких марок щороку.

Раніше в четвер, 28 січня, Роугані на зустрічі з представниками ділових кіл Франції в Парижі заявив, що Іран є сприятливою територією для поновлення торгівлі між Сходом і Заходом у широкому розумінні.

А прем’єр-міністр Франції Манюель Вальс заявив, що дві країни мають забути про старі чвари. «Франція відкрита для Ірану, і Іран може розраховувати на Францію», – заявив він.

Президент Ірану Хасан Роугані перебуває в Європі з чотириденним візитом до Італії і Франції. Це перший державний візит іранського президента до Європи за понад 20 років.

Нині Іран виходить із міжнародної ізоляції після пом’якшення від 16 січня санкцій у рамках угоди між Тегераном та провідними світовими державами про обмеження іранської ядерної програми.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG