Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 21:05

Сирійська опозиція називає деблокування кількох міст умовою переговорів із режимом Асада


Люди в контрольованому опозицією та заблокованому силами Асада місті Мадайя чекають на гуманітарну допомогу, Сирія, 14 січня 2016 року

Сирійська опозиція умовою початку мирних переговорів із режимом Башара Асада називає зняття лояльними чинному президенту силами блокади кількох міст, припинення бомбардування цивільних і звільнення з-за ґрат незаконно засуджених. Про це представник опозиції заявив 28 січня в ефірі телеканалу CNN.

Початок непрямих переговорів, посередником у яких може виступити спеціальний представник ООН щодо Сирії Стаффан де Містура, запланований на 29 січня у швейцарській Женеві. Сирійська опозиція чекає відповіді на свої вимоги від ООН.

Стаффан де Містура закликав народ Сирії вплинути на представників протиборчих сторін з тим, щоб вони приїхали до Женеви. Востаннє представники Асада й опозиції зустрічалися офіційно два роки тому, але ті переговори завершилися безрезультатно.

Агентство Reuters повідомляє з посиланням на свої джерела, що рада сирійської опозиції на зборах у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді вирішила не брати участь у женевській конференції.

Reuters наводить слова сирійських опозиціонерів, що держсекретар США Джон Керрі наполягає на їхньому приїзді до Женеви, щоб вони зробили свої вимоги до Асада предметом обговорення, а не висували їх як попередні умови проведення конференції.

XS
SM
MD
LG