Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 22:53

Спікер Держдуми Росії звинуватив екс-голову ПАРЄ в погіршенні відносин


Сергій Наришкін у ПАРЄ, січень 2015 року (архівне фото)

Спікер Державної думи Росії Сергій Наришкін звинуватив колишню голову Парламентської асамблеї Ради Європи Анн Брассер у «дискредитації» цієї європейської інституції за два роки головування.

Наришкін виступив із такими звинуваченнями в ефірі російського державного телебачення 30 січня. Спікер нижньої палати російського парламенту вважає Брассер особисто відповідальною за погіршення відносин між ПАРЄ і Москвою.

Парламентська асамблея Ради Європи, що об'єднує 47 держав-членів Ради Європи, в 2014 році проголосувала за позбавлення російської делегації права голосу – через анексію Криму і роль Росії в конфлікті на сході України. ПАРЄ також призупинила право Росії на участь у роботі керівних органів Ради Європи та моніторингових місій під час виборчих кампаній.

У відповідь на це російська делегація призупинила участь своєї делегації в роботі асамблеї.

Наришкін і голова верхньої палати парламенту – Ради федерації Валентина Матвієнко нещодавно заявили, що делегація Росії готова повернутися до ПАРЄ, якщо права національних делегацій будуть дотримані. Брассер на це відповіла, що санкції проти Росії залишаться чинними щонайменше до проведення парламентських виборів у вересні 2016 року.

Мандат люксембурзького політика Анн Брассер на посту голови ПАРЄ закінчився в січні. Її змінив представник Іспанії Педро Аграмунт.

XS
SM
MD
LG