Доступність посилання

ТОП новини

Ситник: НАБУ розслідує провадження щодо екс-міністра екології Злочевського


Микола Злочевський

Національне антикорупційне бюро України розслідує провадження щодо екс-міністра екології Миколи Злочевського. Про це в ефірі телеканалу «112.Україна» заявив директор бюро України Артем Ситник.

«Значну частину справ щодо Злочевського, бо там не одна була справа, ми залишили розслідувати в Антикорупційному бюро. Незважаючи на те, що по справі мало що зроблено, і щоб остаточно сказати, чи є там судова перспектива, необхідно провести певний обсяг роботи», – сказав він.

«Залишити цю справу (НАБУ) було моїм рішенням, оскільки, коли я зустрічаюся з нашими міжнародними партнерами, часто задають питання законності зняття арешту в Лондоні з рахунків Злочевського і наскільки можливо було цього уникнути, якби справа належним чином розслідувалася», – додав Ситник.

Він уточнив, що в НАБУ є низка проваджень щодо подій, до яких може бути причетний Злочевський.

«Будемо намагатись розібратися – якщо є судова перспектива, то чому було знято арешт з рахунків Злочевського», – додав він.
Як відомо,

Згідно з рішенням Печерського райсуду, оприлюдненим в Єдиному державному реєстрі судових рішень, у грудні минулого року з майна Злочевського зняли арешт.

Проти Злочевського порушені принаймні дві кримінальні справи – зловживання службовим становищем і заволодіння бюджетними коштами, а також за незаконне збагачення. За обидвома статтями йому може загрожувати конфіскація майна. Сам Злочевський перебуває в розшуку.

У липні 2015 року журналісти програми «Схеми» з’ясували, що Злочевський більше не є офіційним власником двох палаців і землі під Києвом, якими він раніше володів разом із батьком.

Ім’я Миколи Злочевського зникло зі співзасновників товариства «Великі ключі», яка володіє двома маєтками, схожими на фортеці. Більше того, це товариство отримало кредит під заставу цього майна. Як заявив «Схемам» незалежний юрист, який спеціалізується на корпоративних правах, це може означати, що колишній міністр намагається убезпечити своє майно від можливої конфіскації за двома кримінальними справами, у яких від фігурує.

XS
SM
MD
LG