Доступність посилання

24 Червень 2017, Київ 13:33
Новини | Міжнародні

Oxfam: Росія, Франція і Саудівська Аравія найменше допомагають фінансово в подоланні кризи у Сирії 


©Shutterstock

Міжнародна група допомоги Oxfam у своєму звіті розкритикувала світові держави, чиї сили присутні у Сирії, у недостатній допомозі жертвам 4-річного конфлікту. У доповіді, опублікованій 1 лютого, Oxfam виділив Росію, Саудівську Аравію та Францію серед найменш «щедрих» з точки зору фінансової допомоги.

Напередодні донорської конференції у Лондоні, запланованої на 4 лютого, Oxfam поширила заклик збільшити допомогу для біженців і підтримки 10% тих, хто осів в країнах-сусідах Сирії на кінець року.

Oxfam також вказує на те, що більшість багатих країн давали менше, ніж «справедливучастку» фінансової допомоги. Так, Росія надала лише 1% від своє частки допомоги, Саудівська Аравія – 28%. Обидві країни також не зобов'язалася прийняти сирійських біженців. Водночас Ер-Ріяд надає військову допомогу повстанцям, які ведуть боротьбу з військами сирійського уряду, Москва виступає на підтримку сил президента Башара аль-Асада.

Серед західних країн, Франція, яка приєдналася до коаліції під проводом США у вересні, дала 45 відсотків своєї «справедливої частки», зазначили в Oxfam. Водночас Париж прийняв минулоріч 5 тисяч сирійських біженців.

США пожертвували 76% своєї частки, ставши найбільшим донором. Деякі європейські країни теж відзначили за щедрість, зокрема Данію, Норвегію та Великобританію.

Сума внеску від країни повинна визначатись залежно від розміру її економіки, наголосили у звіті Oxfam і висловили сподівання, що лондонська конференція стане в цьому питанні «переломною».

В результаті сирійського конфлікту щонайменше 250 тисяч людей загинули, близько 11 мільйонів були вимушені покинути країну через захоплення бойовиками угруповання «Ісламська держава» значних територій.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG