Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 21:35

Ротаціям в уряді має передувати оновлена коаліційна угода – Гройсман


Володимир Гройсман

Ротаціям в уряді має передувати оновлена коаліційна угода, заявляє голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

«Я вітаю, що політичні сили вже почали працювати над оновленням коаліційної угоди. Я вважаю, що дискусія, хто буде наступний міністр, або говорити про прізвища – це дуже добре, але я би хотів, щоб ми в першу чергу говорили про план дій, що ми буде робитимемо завтра. Це мають бути дуже конкретні кроки, мають бути дуже чіткі терміни виконання конкретних завдань, інакше ми нічого з вами не зможемо контролювати», – заявив Гройсман в онлайн-зверненні на Facebook.

Він пообіцяв, що зробить усе, щоб ця програма (коаліційна угода – ред.) була максимально якісною, щоб терміни відповідальності були максимально чіткими.

Спікер Верховної Ради нагадав, що Україна є парламентсько-президентською республікою, і «це означає, що саме парламент буде відігравати ключову роль у формуванні нового Кабінету міністрів».

Він ще раз наголосив, що лише після того, як буде підготовлено оновлену коаліційну угоду, «ми перейдемо до формування персонального складу коаліційного уряду, який буде здатний вирішувати завдання, які суспільство ставить перед владою».

Раніше народні депутати заявляли, що звіт уряду у парламенті може відбутися 16 лютого. Як заявив перший заступник керівника фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко, до 2 лютого члени уряду мають подати на розгляд парламенту письмовий звіт своєї діяльності.

Також, за даними Кононенка, загальні збори парламентської коаліції можуть відбутися в лютому. Він повідомив, що на зборах коаліції буде затверджена нова редакція коаліційної угоди, роботу над якою починають 29 січня.

11 грудня минулого року прем’єр-міністр Арсеній Яценюк мав звітувати про рік своєї роботи у парламенті, але під час виступу Яценюка до нього підійшов депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олег Барна і спробував відтягти Яценюка від трибуни. У залі зчинилася бійка. Через цей інцидент звіт уряду фактично зірвався.

У Верховній Раді України збирають підписи за відставку уряду. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що готовий піти у відставку, якщо за це рішення проголосують народні депутати.

XS
SM
MD
LG