Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 02:01

Гройсман: Рада у вівторок розгляне зміни до Конституції щодо правосуддя


(©Shutterstock)

Верховна Рада на пленарному засіданні 2 лютого має намір розглянути в першому читанні доопрацьований законопроект № 3524 про внесення змін до Конституції в частині правосуддя. Про це на засіданні погоджувальної ради повідомив голова парламенту Володимир Гройсман.

«Ми плануємо завтра об 11-й годині розглянути зміни до Конституції щодо правосуддя», – сказав він.

За його словами, цей документ відповідає європейським стандартам, є схвалення Венеціанської комісії.

«Я переконаний в тому, що він зробить кращою систему правосуддя», – додав він.

Сьогодні Конституційний суд України визнав таким, що відповідає Основному закону, доопрацьований законопроект № 3524, який до суду депутати направили 28 січня.

27 січня президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради України доопрацьований законопроект № 3524. Цей документ президент вніс як невідкладний для позачергового розгляду. Законопроект зберігає за Верховною Радою право відправляти у відставку генпрокурора.

У поданні зазначалося, що доопрацювання законопроекту зумовлено необхідністю забезпечення досягнення «політичного консенсусу у вирішенні питання щодо можливості висловлення парламентом недовіри генеральному прокуророві, що має наслідком його відставку з посади».

До того, у грудні минулого року Верховна Рада вже направляла до КСУ президентський законопроект про внесення змін до Конституції в частині правосуддя. 22 січня суд визнав, що запропоновані зміни відповідають вимогам Конституції.

У жовтні минулого року Венеціанська комісія на пленарному засіданні надала позитивний висновок щодо цього проекту змін до Конституції України в частині правосуддя.

Відповідно до процедури, після отримання висновку Конституційного суду парламент попередньо схвалює законопроект щонайменше 226 голосами, остаточно закон про внесення змін до Конституції України ухвалюється на наступній сесії конституційною більшістю (не менше ніж 300 голосами).

Recommended

XS
SM
MD
LG