Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 06:22

Яценюк: Україна подала до Енергетичного співтовариства позов щодо «Північного потоку-2»


Арсеній Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що Україна подала позов до секретаріату Енергетичного співтовариства щодо «Північного потоку-2».

«Цей проект має бути не просто переглянутий, а припинений», – сказав Яценюк під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром, міністром закордонних справ і європейських питань Словаччини Мірославом Лайчаком.

«Ми переконані, що цей проект не має нічого спільного з економікою – це повністю політичний проект. Ми звертаємося до секретаріату Енергетичного співтовариства та Європейської комісії з закликом розпочати розслідування, припинити цей антиєвропейський, антиукраїнський, антисловацький, антипольський проект, щоб створити справді прозорий і конкурентний європейський газовий ринок», – наголосив Яценюк, якого цитує прес-служба уряду.

Раніше секретаріат Енергетичного співтовариства направив до Європейської комісії скаргу української компанії «Нафтогаз України» щодо порушення європейського енергетичного законодавства у проекті будівництва газопроводу «Північний потік-2», ініційованого Росією.

У січні Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав країни-члени Європейського союзу уникнути будівництва нових трубопроводів в обхід України, зокрема, «Північного потоку-2». Європейські депутати також вважають, що цей газопровід може завадити реалізації стратегії ЄС щодо диверсифікації джерел енергії.

Будівництво газопроводу «Північний потік» від Росії до Німеччини розпочалося у 2010 році. Перша гілка його вже збудована.

Маршрут газопроводу потужністю 55 мільярдів кубометрів на рік має пройти від Кінгісеппського району Ленінградської області Росії у районі Усть-Луги до німецького Грайфсвальда через територіальні води Росії та Німеччини, а також торкнеться економічних зон Фінляндії, Данії та Швеції. Загальна протяжність маршруту має становити 1225 кілометрів.

Минулого року у Брюсселі ухвалили рішення, що Єврокомісія має здійснити перевірку, перш ніж підписуватиметься будь-який контракт на транзит, постачання газу, а також на будівництво інфраструктурних об’єктів.

У грудні минулого року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що пропозиція проекту газопроводу «Північний потік-2» не відповідає нормам ЄС щодо диверсифікації джерел постачання і може підірвати роль України як газового транзитера.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG