Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 16:36

В Афганістані заявляють про знищення радіостанції «Ісламської держави»


Чоловіки слухають радіопередачу ісламістів, Джалалабад, Афганістан (ілюстраційне фото)

Високопосадовці США й Афганістану повідомляють, що внаслідок американського повітряного удару знищена радіостанція екстремістського угруповання «Ісламська держава», яка з минулого року передавала повідомлення ісламістів.

Речник губернатора провінції Нанґаргар Атаулла Хогіані повідомив Радіо Свобода, що радіостанцію «Голос халіфату» знищили ввечері 1 лютого поблизу кордону з Пакистаном.

Місцеві жителі підтверджують припинення радіомовлення.

Американських військовий, якого цитують не називаючи його імені, заявив, що для знищення радіостанції здійснили два авіаудари.

Водночас речник місії США-НАТО в Афганістані Майк Лоугорн заявив, що американські сили здійснили два контртерористичні удари в районі Ачин.

Зі свого боку, Хогіані заявив, що загалом здійснили чотири авіаудари по цілях «Ісламської держави». При цьому, за його словами, загинули 29 бойовиків, зокрема п’ятеро працівників радіостанції і троє людей, які працювали на сайті радіо.

Угруповання «Ісламська держава» почало зміцнювати свої позиції в Афганістані після захоплення значної частини території Іраку й Сирії в 2014 році. Бойовики угруповання присутні в кількох районах поблизу кордону Афганістану з Пакистаном.

Радіостанцію «Голос халіфату» запустили в кінці 2015 року для транслювання екстремістських послань «Ісламської держави» у Нанґаргарі.

Радіостанція, яка, на думку афганських офіційних осіб, була пересувною, також використовувалась з метою вербування і погрожування журналістам.

XS
SM
MD
LG