Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 15:34

Росія оголосила заходи у відповідь на розширення «списку Магнітського» у США


Міністерство закордонних справ Росії оголосило, що розширює власний список тих, кому заборонений в’їзд до Росії, у відповідь на розширення у США санкційного «списку Магнітського» проти російських посадовців.

До розширення російського списку потрапили п’ять колишніх представників правоохоронних структур США.

У понеділок, 1 лютого, Сполучені Штати Америки додали ще п’ять осіб до так званого «списку Магнітського», що визначає санкції щодо російських посадовців, які, як вважають, причетні до смерті у слідчому ізоляторі російського юриста та до порушень, які він викрив. В оновленому списку, який оголосило Міністерство фінансів США, тепер 39 публічно оголошених осіб; є й непублічна частина списку.

Після ухвалення у США закону про цей список 2012 року Росія відповіла на це власними кроками, на кшталт заборон на в’їзд низці американських посадовців чи заборони на усиновлення російських сиріт до США.

Схожі персональні санкції, пов’язані зі смертю Магнітського та іншими порушеннями прав людини з боку російських посадовців, запровадив і Європейський союз.

Сергій Магнітський, російський юрист, який працював для західного інвестиційного фонду Hermitage Capital, помер 16 листопада 2009 року у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров’я, щоб змусити його замовкнути.

Магнітський потрапив за ґрати, звинувачений у розробці схеми уникнення російських податків для свого замовника, фонду Hermitage Capital. У фонді це звинувачення заперечують. Магнітському висунули це звинувачення після того, як юрист заявив, що викрив цілком протилежне: схему, за якою податки, вже сплачені фондом, на суму у 230 мільйонів доларів викрали з російського бюджету посадовці Міністерства внутрішніх справ, податкової адміністрації та інших державних органів Росії. Російська влада це звинувачення заперечує.

Справу про смерть Сергія Магнітського закрили наприкінці 2012 року виправданням обвинувачених працівників СІЗО. Сам Магнітський у липні 2013 року був визнаний винним у справі про несплату податків посмертно. Адвокати, колеги і родина юриста наполягають, що кримінальне переслідування, тим більше посмертне, є незаконним.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG