Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 12:10

Засновник WikiLeaks оголосив про наміри здатися британській поліції


Джуліан Ассанж під час телеінтерв’ю французькому телеканалу TF1, червень 2015 року

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж має намір 5 лютого здатися британської поліції. Це станеться, якщо робоча група ООН у справах незаконного позбавлення волі відмовиться підтримати його скаргу на незаконне переслідування. Ассанж опубілковал свою заяву на сторінці WikiLeaks у мережі мікроблогів Twitter.

У серпні 2015 року прокуратура Швеції зняла з Ассанжа частину звинувачень через закінчення терміну давності. Зокрема, йому більше не інкримінують три звинувачення з чотирьох в скоєнні злочинів сексуального характеру – домаганні та примушуванні до статевого зв’язку.

Ці події, за версією слідства, відбулися в серпні 2010 року. Звинувачення на адресу Ассанжа були висунуті жителькою Стокгольма, в квартирі якої засновник Wikileaks жив п’ять років тому. Згідно із законом, такі звинувачення знімаються після закінчення п’ятирічного терміну.

Термін давності четвертого звинувачення проти Ассанжа в більш тяжкому злочині, зґвалтуванні, висунуте ще однієї жителькою Стокгольма, закінчується в серпні 2020 року.

Нині Джуліан Ассанж переховується від правосуддя на території посольства Еквадору в Лондоні.

XS
SM
MD
LG