Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 01:41

Посол Японії: українські лідери запевнили, що співпрацюватимуть заради реформ


Арсеній Яценюк, Петро Порошенко, Володимир Гройсман

Президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк і спікер парламенту Володимир Гройсман запевнили послів країн «Групи семи» (G7), що докладатимуть спільних зусиль для проведення реформ у країні. Про це після зустрічі послів із керівництвом України повідомив посол Японії в Україні Шігекі Сумі.

«Вони сказали – не турбуйтесь, ми зробимо це… І ми, посли країн «Групи семи», запевнили президента, прем’єра і спікера, що ми їх в цьому підтримуємо. Це дуже важливо, щоб президент України, уряд і Верховна Рада працювали разом над втіленням реформ», – додав Сумі.

Посол повідомив, що в рамках зустрічі обговорювалася відставка міністра економічного розвитку й торгівлі України Айвараса Абромавичуса.

До «Групи семи» входять Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія і США.

3 лютого Айварас Абромавичус подав у відставку і закликав парламент проголосувати з цього питання вже у четвер. За словами міністра, ключовою причиною його звільнення з посади є конфлікт із першим заступником керівника фракції «Блок Петра Порошенка» Ігорем Кононенком.

Міністр сказав, що Кононенко намагається розставити своїх людей в міністерстві і на підконтрольних йому підприємствах, щоб контролювати грошові потоки. Після цих заяв міністра НАБУ розпочало розслідування.

Кононенко назвав ці звинувачення Абромавичуса на свою адресу спробою перекласти відповідальність за невдачі в роботі міністерства.

Заступники міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко, Максим Нефьодов і Наталія Микольська, а також перший заступник міністра Юлія Ковалів теж заявили про свою відставку.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що «в цій ситуації відставка – це тікати з поля бою, а тут треба далі боротися». А президент Петро Порошенко вважає, що міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус має залишитися на своїй посаді і продовжувати реформи.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG