Доступність посилання

24 Травень 2017, Київ 03:30
Новини | Міжнародні

Бразилія заявила про два випадки зараження вірусом зіка в результаті переливання крові


Бразилія повідомила про два випадки зараження вірусом зіка в результаті переливання крові. Дослідники університету у Кампінасі заявили, що генетичне тестування підтвердило: людина, якій провели переливання крові від інфікованої особи в березні 2015 року заразилися вірусом зіка, хоча симптомів одразу не було.

Ще одна людина, госпіталізована з вогнепальним поранення, заразилася під час переливання крові торік у квітні. Пацієнт однак помер згодом, але не від наслідків вірусу, а через складність поранення.

Американський Червоний Хрест закликав потенційних донорів крові, які повертаються із уражених країн, зачекати принаймні 28 днів до здачі крові.

Дослідники у Бразилії, яка найбільше постраждала від вірусу, сподіваються розробити вакцину, яка можуть протестувати упродовж року.

Вірус зіка переносять комарі. Вперше вірус був виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах та суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. Але ця хвороба може спричинити мікроцефалію та пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG