Доступність посилання

ТОП новини
22 Березень 2019, Київ 15:57

У бізнес-режимі «Шовковий шлях» в обхід Росії запрацює з березня – Пивоварський


Андрій Пивоварський

Альтернативний шлях експорту товарів з України до країн Азії в обхід Росії, новий «Шовковий шлях», запрацює в бізнес-режимі вже з березня цього року. Це під час години запитань до уряду у парламенті анонсував міністр інфраструкрури Андрій Пивоварський.

«У зворотному напрямку потяг піде до кінця лютого. Будуть відпрацьовані всі вузькі логістичні місця. І десь 20 числа в Баку буде підписано фінальний протокол, який врегулює всі технічні проблеми. Відтак можемо сказати, що з березня даний потяг може вийти у звичайний бізнес-режим. Керівництву ЦТС «Ліски» і ПАТ «Укрзалізниця» потрібно буде займатися маркетингом. Міністерство, президент, прем’єр, Верховна Рада зробили все, щоб цей шлях прокласти», – сказав Пивоварський.

Альтернативний шлях експорту товарів з України до країн Азії в обхід Росії – новий «Шовковий шлях» – презентували у морському порту Іллічівська 15 січня. Для відпрацювання цього маршруту був відправлений тестовий потяг за напрямом Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай. Через погодні умови та людський фактор потяг прибув на місце призначення через 15 днів замість 11 запланованих.

14 січня Азербайджан, Казахстан, Грузія і Україна підписали протокол про встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом. Документ передбачає проведення комплексних заходів щодо спрощення руху потягів за маршрутом і збільшення вантажообігу.

На початку 2016 року Міністерство економічного розвитку України заявило про повне припинення транзиту українських товарів через територію Росії у зв’язку з набуттям чинності указу російського президента Володимира Путіна. Цей указ регламентує транзитні вантажні перевезення російською територією товарів з України у Казахстан після припинення роботи зони вільної торгівлі між Україною і Росією.

Київ назвав цей крок «непрозорим, невиправданим і таким, що має дискримінаційний характер», і запровадив дзеркальні санкції – перехід на стягування мит з російських товарів.

XS
SM
MD
LG