Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 02:51

У Франції набула чинності заборона на знищення продуктів


У Франції 5 лютого набрав чинності закон, що забороняє супермаркетам викидати чи знищувати продовольство, яке залишилося непроданим перед закінченням терміну реалізації. Закон, ухвалений Сенатом Франції, зобов’язує великі магазини відправляти «списані» продукти благодійним організаціями для розподілу між нужденними.

Французькі активісти, які домоглися ухвалення цього закону, висловлюють сподівання на ухвалення подібних заходів й іншими країнами Європейського союзу.

Упродовж останніх років у Франції відзначається зростання кількості безробітних та безпритульних людей, які шукають їжу вночі у сміттєвих баках продовольчих магазинів.

У доповіді ООН про використання продовольчих ресурсів, опублікованій у 2014 році, повідомлялось, що близько 40% продуктів харчування, вироблених у США, викидаються на смітник. У Європі щорічно викидається 100 мільйонів тонн харчових продуктів. При цьому кількість нужденних у світі досягла 1 мільярда людей.

За даними Організації з продовольства і сільського господарства ООН, близько третини всіх харчових продуктів, вироблених у світі, втрачається або використовується не за призначенням.

У 2015 році у Великій Британії були опубліковані дані, згідно з якими, на смітник викинули близько 7 мільйонів тонн їжі. Це дані за 2012 року.

Екологи відзначають, що у Великобританії викинуті продукти щороку виділяють в атмосферу приблизно 17 мільйонів тонн вуглекислого газу.

XS
SM
MD
LG