Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 19:58

На кримськотатарську газету Avdet поскаржилися в прокуратуру анексованого Росією Криму


(©Shutterstock)

На електронну адресу газети Avdet прийшла копія скарги в прокуратуру анексованого Росією Криму від імені Рустема Хаялі, який представився доктором історичних наук, в якій він вимагає «провести детальну перевірку газетних шпальт і закрити цю газету раз і назавжди». Про це повідомляється на сайті газети.

Хаялі вважає, що «діяльність цієї газети в сучасному Криму є нонсенсом, а сама газета є п’ятою колоною в прихованій формі висловлюючи інтереси Меджлісу, так би мовити, працюючи тихою сапою».

На його думку, газета Avdet ніколи не висловлювала інтереси кримських татар, а «була рупором Меджлісу протягом 30 років». При цьому в виданні наголошують, що газета існує 26 років.

Хаялі також в некоректній формі висловився на адресу співробітників видання в темі електронного листа. «Я «знищу» вашу газету законним шляхом», – написав він.

У газеті вважають, що причиною цієї скарги стало те, що, на думку Хаялі, Avdet в 2012 році опублікувало матеріал його монографії під чужим ім’ям.

«Avdet вже намагається зв’язатися з автором матеріалу – студентом на той час – Селімом Алі, який надіслав текст «Виникнення і діяльність партії Міллі Фірка», який Хаялі вважає продуктом своєї інтелектуальної праці», – пише газета.

У виданні зазначають, що Avdet в різні роки публікував матеріали Рустема Хаялі.

У прокуратурі анексованого Росією Криму скаргу Хаялі наразі не коментували.

Газета Avdet з 1 квітня 2015 року не має змоги повноцінно друкуватися, оскільки, незважаючи на неодноразові спроби отримати реєстрацію в Криму в рамках російського законодавства, кожен раз отримувала відмови. На даний час функціонує он-лайн версія видання. Виходить також друкована версія, однак через відсутність реєстрації видається обмеженим тираж– 999 примірників.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG