Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2019, Київ 10:15

Могеріні: запуск Північною Кореєю ракети є загрозою для міжнародного миру


Федеріка Могеріні

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні заявляє, що запуск Північною Кореєю ракети дальнього радіусу дії є грубим порушенням міжнародних зобов’язань і загрозою для міжнародного миру.

«Ці дії є прямою загрозою для міжнародного миру і безпеки в регіоні і за його межами, і вони ще більше погіршують напруженість на Корейському півострові на шкоду всім», – йдеться в заяві представника ЄС із зовнішньої політики.

Могеріні наголосила, що КНДР повинна дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань і відмовитися від своїх програм з розвитку балістичних ракет, а також утриматися від будь-яких дій, які могли б ще більше підвищити напруженість в регіоні.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки закликала КНДР брати участь в ефективному діалозі з міжнародною спільнотою, зокрема, в рамках шестисторонніх переговорів.

Раніше сьогодні Північна Корея заявила про запуск ракети дальнього радіусу дії в космос вранці 7 лютого.

Південнокорейські і американські військові заявили, що запуск був прикриттям для тестування балістичної ракети, здатної нести ядерний заряд – випробування, яке заборонене кількома резолюціями Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй.

На прохання США, Південної Кореї і Японії Рада безпеки ООН проведе сьогодні екстрене засідання за зачиненими дверима для обговорення можливості нових санкцій ООН.

У січні Північна Корея оголосила про успішно проведене випробування водневої бомби.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG