Доступність посилання

ТОП новини

Український телеведучий збирає книги для дітей у Криму


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Український телеведучий, актор Сергій Притула повідомляє, що збирає україномовні книги для дітей у Криму, який зараз перебуває під контролем Росії, нині він веде переговори з кількома українськими видавництвами щодо передачі книг.

За його словами, йому приходить багато листів з фото дітей із Криму, яким він уже відправляв книги.

«Перші 100 книг, які я відправив дітям до окупованого Криму, щоб читали і не забували українську мову, поступово знайшли своїх адресатів. Листів було багато. Тому я вирішив не зупинятися на досягнутому. Зараз веду переговори ще з кількома видавництвами, обіцяли дати книги. Думаю, що якщо дати клич, то й люди скинуться», – написав Притула на своїй сторінці у Facebook.

«Збираюся зробити окремий ресурс для накопичення заявок з Криму і поставити процес переправки літератури на конвеєр», – зазначив він.

Раніше в Феодосії створили українську громадську бібліотеку з ініціативи активістів Українського культурного центру в Криму, через відсутність приміщення активісти центру змушені зберігати книги у себе вдома.

У Криму, який Росія анексувала в березні 2014 року, за «Конституцією Республіки Крим (ст. 10)» декларуються три державні мови: кримськотатарська, російська, українська. Однак години вивчення української і кримськотатарської мов в школах зменшуються.

XS
SM
MD
LG