Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат: Афанасьєва в Росії перевели в одиночну камеру іншої в’язниці


Геннадій Афанасьєв

Засудженого в Росії кримчанина Геннадія Афанасьєва, який відбуває покарання у колонії-25 в російському Сиктивкарі, перевели в одиночну камеру в Єдиному приміщенні камерного типу, розташованому в селищі Микунь, за сто кілометрів від Сиктивкара. Про це проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії» повідомив адвокат українця Олександр Попков.

За його словами, мова йде про серйозне посилення умов утримання Афанасьєва. «Це будуть 24 години проведені в закритій одиночній камері. Переведення було очікуваним, до цього вели всі проведені в Афанасьєва обшуки», – повідомив Попков.

Він додав, що 12 лютого в міському суді Сиктивкара відбудеться засідання, на якому розглянуть скаргу на віддаленість перебування – захист вимагатиме переведення Афанасьєва в місце ув’язнення, розташоване ближче до Криму.

Ольга Афанасьєва, мати ув’язненого, повідомила «Крим. Реалії», що захист її сина буде оскаржити суворість умов утримання Геннадія Афанасьєва.

«Він (Геннадій Афанасьєв – ред.) вже написав низку скарг, вимагає провести перевірку знайденої у нього сім-карти (знайдена в камері Афанасьєва сім-карта стала причиною суворості його умов утримання – ред.), встановити її власника, довести, що Гена нею не користувався. Це рішення було незаконним. Але на це потрібен час, а його умови будуть дуже важкими», – сказала Ольга Афанасьєва.

Вона додала, що в Єдиному приміщенні камерного типу, куди переводять її сина, немає можливості побачень, дзвінків, передач і листів.

За словами Ольги Афанасьєвої, зараз кримським ув’язненим необхідна підтримка світової спільноти. «Всіх хлопців (Олега Сенцова і Олександра Кольченка – ред.) направили далеко на північ, Гену теж просувають на північ. Тобто, його направили в іншу в’язницю. Наступний етап – це в’язниця для довічного відбування», – додала Афанасьєва.

4 лютого Геннадію Афанасьєву, який відбуває покарання у виправній колонії-25 в російському Сиктивкарі, оголосили десять стягнень. МЗС України закликало міжнародне співтовариство засудити застосування тортур щодо Афанасьєва.

Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи проти українського режисера Олега Сенцова, засудженого на 20 років позбавлення волі за звинуваченням в організації терористичної організації в Криму. Справу Афанасьєва розглядали в особливому порядку, оскільки він дав свідчення і свідчив проти інших фігурантів. Однак на процесі у справі Сенцова й активіста Олександра Кольченка він відмовився від свідчень, заявивши про тортури при допиті. Афанасьєв повідомив, що обмовив Сенцова і терористичної організації за їх участі в Криму не було.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Афанасьєва, Сенцова і Кольченка політичними в’язнями.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG