Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко очікує, що Рада наступного тижня ухвалить решту «візових законів»


Петро Порошенко (©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко очікує, що наступного пленарного тижня Верховна Рада ухвалить решту «візових законів» – законів, необхідних для безвізового режиму з Європейським Союзом законопроекти.

«Я сподіваюся, ми нарешті доопрацюємо це з урядом, зокрема за участю Мін’юсту, МЗС, що ми доопрацюємо позицію про спецконфіскації», – сказав Порошенко.

«Ми вже узгодили зміст цих змін з МВФ, з ЄС, і цього тижня ці зміни будуть внесені. Внесення цього тижня і голосування наступного тижня решти чотирьох законів, які супроводжують надання Україні безвізового режиму, буде остаточним виконанням усіх вимог», – додав він.

В Україні розраховують, що безвізовий режим між Україною та Євросоюзом буде запроваджений уже в 2016 році.

Раніше джерело в Раді ЄС у Брюсселі повідомило Радіо Свобода, що дана в грудні 2015 року згода на візову лібералізацію з Україною не була безумовною – на відміну від паралельної обіцянки щодо безвізового режиму для Грузії.

Високопосадовець, який побажав залишитися неназваним, але який був присутнім на переговорах у грудні в Брюсселі між президентом Петром Порошенком на комісаром ЄС з питань сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнесом Ганом, сказав, що існує неафішоване доповнення до грудневого звіту Єврокомісії, який був позитивним.

За його словами, передусім ідеться про дві речі: призначення авторитетного керівника, а також керівної п’ятірки Національного агентства з питань запобігання корупції, а також електронні декларації чільних посадовців і депутатів парламенту про статки та їхнє походження.

XS
SM
MD
LG