Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 02:07

Речник Гройсмана: засідання ради коаліції перенесли через необхідність додаткових консультацій


(©Shutterstock)

Лідери фракцій перенесли засідання ради коаліції для проведення додаткових консультацій, заявив прес-секретар голови Верховної Ради України Дмитро Столярчук.

«Лідери фракцій перенесли зустріч. Причина в тому, що необхідні додаткові консультації всередині фракцій», – сказав він.

Заплановане на 9 лютого засідання ради коаліції не відбулося, про причини скасування засідання не повідомлялося.

8 лютого лідер фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко заявив, що у прем’єр-міністра Арсенія Яценюка немає підтримки коаліції для ухвалення рішень у Верховній Раді, тому необхідно шукати вихід із цієї політичної кризи.

За словами Луценка, вже три фракції («Самопоміч», «Батьківщина» і «Радикальна партія») заявили, що не хочуть бачити Яценюка на посаді прем’єра, і кількість депутатів у цих фракціях означає, що коаліція недієздатна, якщо вони не голосують.

Після цього у фракції «Народний фронт» заявили, що уряд коаліції «Європейська Україна» сформований п’ятьма парламентськими фракціями і є не персональним «урядом Арсенія Яценюка», а коаліційним урядом, очолюваним прем’єром Яценюком, тому відповідальність за роботу Кабінету міністрів несуть усі фракції коаліції.

Раніше голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, що ротаціям в уряді має передувати оновлена коаліційна угода. Повідомлялося, що в лютому представники коаліції обговорюватимуть ці зміни.

У Верховній Раді України збирають підписи за відставку уряду. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що готовий піти у відставку, якщо за це рішення проголосують народні депутати.

Останнім часом українські політики дедалі частіше говорять про необхідність принаймні переформатування уряду, якщо не про створення нового Кабінету міністрів.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG