Доступність посилання

ТОП новини

США готуються до поширення вірусу зіка влітку


Американські центри з контролю і профілактики захворювань оголосили найвищий рівень тривоги для підготовки до активнішого поширення вірусу Зіка під час літнього періоду.

Органи з охорони здоров’я 8 лютого наголосили на необхідності «прискореної готовності», оскільки вірус, який переносять комарі, швидко поширюється Латинською Америкою, де ці комахи залишаються активними протягом зими.

Білий дім того ж дня попросив Конгрес про 1,8 мільярда доларів для боротьби з вірусом. Як заявили в Білому домі, гроші підуть на розширення контролю популяції комарів, на дослідження з пошуку вакцини, підвищення діагностичних можливостей і на зниження поширення вірусу у країнах, де він зараз поширений.

Президент США Барак Обама наголошує, що вірус зіка не повинен спричиняти паніку серед людей.

«Добра новина в тому, що це не ебола. Люди не помирають від зіка. Багато заражених людей навіть не підозрюють про це», – сказав Обама в інтерв’ю CBS News.

Президент США додав, що зв’язок між вірусом зіка і мікроцефалією новонароджених є остаточно не доведений.

Вірус зіка переносять комарі. Вперше вірус був виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах та суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. Але ця хвороба може спричинити мікроцефалію та пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.

XS
SM
MD
LG