Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 21:46
Новини | Міжнародні

США готуються до поширення вірусу зіка влітку


Американські центри з контролю і профілактики захворювань оголосили найвищий рівень тривоги для підготовки до активнішого поширення вірусу Зіка під час літнього періоду.

Органи з охорони здоров’я 8 лютого наголосили на необхідності «прискореної готовності», оскільки вірус, який переносять комарі, швидко поширюється Латинською Америкою, де ці комахи залишаються активними протягом зими.

Білий дім того ж дня попросив Конгрес про 1,8 мільярда доларів для боротьби з вірусом. Як заявили в Білому домі, гроші підуть на розширення контролю популяції комарів, на дослідження з пошуку вакцини, підвищення діагностичних можливостей і на зниження поширення вірусу у країнах, де він зараз поширений.

Президент США Барак Обама наголошує, що вірус зіка не повинен спричиняти паніку серед людей.

«Добра новина в тому, що це не ебола. Люди не помирають від зіка. Багато заражених людей навіть не підозрюють про це», – сказав Обама в інтерв’ю CBS News.

Президент США додав, що зв’язок між вірусом зіка і мікроцефалією новонароджених є остаточно не доведений.

Вірус зіка переносять комарі. Вперше вірус був виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах та суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. Але ця хвороба може спричинити мікроцефалію та пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG