Доступність посилання

ТОП новини

Представники «самооборони» борються з чумою свиней у Криму


В анексованому Криму до боротьби з африканською чумою свиней підключилися представники так званої «самооборони» півострова. Як повідомляє прес-служба організації «Народне ополчення Криму», співробітники чергують «на встановлених навколо осередкової зони контрольних пунктах» разом з російською поліцією і працівниками ветеринарної служби.

«Вони здійснюють облік і дезінфекцію автотранспорту, проводять огляд автотранспорту, що виїжджає із зони зараження, для припинення вивезення свинини, продуктів харчування, які після вилучення спалюють на контрольних пунктах», – мовиться у повідомленні.

Також представники цієї кримської організації повідомляють, що контролюють територію полів навколо села Новоселівське і закриті для руху автодороги, що ведуть із зони осередку зараження.

«Для запобігання безконтрольного виїзду автотранспорту з території осередку зараження навколо цього периметра прориті рови, а на дорогах зроблені насипи зі щебеня й встановлені бетонні блоки», – відзначили в прес-службі.

У селі Новоселівка спалюють загиблих від захворювання на африканську чуму свиней. Проводиться вилучення тварин із дворових господарств.

У Криму запроваджений режим надзвичайної ситуації природного характеру у зв’язку зі спалахом африканської чуми свиней.

Наприкінці січня на території селянсько-фермерського господарства «Мартінс» у Роздольненському районі Криму зареєстровано спалах африканської чуми свиней, у радіусі 100 кілометрів був оголошений карантин.

Пізніше російський глава Криму Сергій Аксьонов підписав указ, відповідно до якого карантинна зона через африканську чуму свиней розширена на весь півострів.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG