Доступність посилання

ТОП новини

Суд у справі збитого сепаратистами Іл-76 заслухав свідчення родичів загиблих бійців


(©Shutterstock)

У Павлограді відбулось четверте судове засідання у справі про загибель у збитому озброєними сепаратистами літаку Іл-76 українських військових. У ході засідання свідчення в справі надавали родичі загиблих бійців.

Як повідомила Радіо Свобода сестра одного із загиблих бійців Марія Козолій, рідні загиблих свідчили про останні телефонні розмови з бійцями перед їхнім вильотом й висловлювали свої міркування щодо винуватців трагедії.

«Мені було важливо не тільки дати свідчення в суді, але й поговорити з самим підсудним Назаровим. У перерві я просила його поговорити зі мною, адже я не була на попередніх засіданнях і два дні їхала туди, однак він мовчав. Засідання відбувалось в дуже напруженій атмосфері, на емоціях. Загалом нам ставили такі приблизно питання: чи знали ми, на які аеродроми літають бійці і хто винен в трагедії? У більшості випадків рідні говорили, що винен керівник операції. Коли я намагалась пояснити свою позицію в цьому, адвокат підсудного почав ставити мені питання, перебивав, так, що навіть прокурор звернувся до судді, зазначивши, що йде тиск на потерпілого», – сказала Радіо Свобода сестра загиблого бійця.

Розгляд справи в суді продовжиться 25 лютого. На цьому засіданні знову планують продовжити опитувати свідків.

«Є такі потерпілі, які ще не давали свідчення в суді, а батько одного із загиблих пілотів зараз перебуває за кордоном і не зможе приїхати. Ми хочемо попросити про те, щоб йому дозволили давати свідчення письмово. Ми хочемо, аби в суді нарешті завершили опитувати потерпілих і почали опитувати свідків, щоб процес рухався далі», – зазначила потерпіла.

За даними рідних загиблих військових, потерпілими у цій справі визнані близько 50 людей, це близькі родичі загиблих у літаку. Більшість родин подали до суду заяви на компенсацію моральних збитків.

17 грудня 2015 року в Павлоградському міськрайонному суді на Дніпропетровщині розпочався судовий процес у справі про загибель 49 українських військовослужбовців у літаку Іл-76, збитому 14 червня 2014 року озброєними сепаратистами в аеропорту Луганська.

На лаві підсудних – одна особа, генерал-майор Віктор Назаров, який на момент трагедії був начальником Штабу антитерористичної операції. Його обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбалому ставленні до служби, вчиненому в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків).

14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу було уражено літак Іл-76МД. Він загорівся та впав. На його борту перебували 40 військовослужбовців 25-ї окремої парашутно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. Усі загинули. Високопосадовцю Збройних сил України Віктору Назарову оголосили про підозру в недбалому ставленні до служби, наслідком чого стала загибель військових. Підсудний своєї провини не визнає.

XS
SM
MD
LG