Доступність посилання

ТОП новини

Міністр оборони США закликав членів НАТО якнайшвидше реалізувати план посилення альянсу


©Shutterstock

План дій щодо посилення оборони південного та східного кордонів треба реалізувати якнайшвидше, заявив міністр оборони США Аштон Картер, підбиваючи підсумки зустрічі міністрів оборони країн членів НАТО та держав-партнерів, яка триває 9-11 лютого у Брюсселі.

«Цього вечора будуть чітко розподілені обов’язки щодо реалізації плану кампанії (щодо посилення кордону альянсу), і в плані переозброєння, балістичних ракетта систем протиракетної оборони тощо.Ми погодили і поділилися з колегами операційним планом кампанії, і його треба реалізувати якнайшвидше», – сказав він.

Картер уточнює, що треба враховувати ризики пуску ракет з Сирії та Іраку, з територій, які контролюютьісламісти. В цьому контексті він нагадує про військову кампанію, яку планує США спільно з іншими державами на території Сирії, яку контролює угруповання «Ісламська держава».

Картер уточнив, що до коаліції можуть долучатися різні держави, які мають можливість брати на себе різні функції: не лише участь в наземній операції, а, наприклад, логістика.

Щодо загрози для альянсу зі сходу, Картер навів як приклад збройне втручання Росії у справи України.

На початку лютого Картер заявив, що Пентагон подав запит на 3 мільярди 400 мільйонів доларів на 2017-й фінансовий рік на витрати у зв’язку з необхідністю протистояти агресії Росії – вчетверо більше, ніж було надано на протистояння Росії на 2016-й фінансовий рік.

Як сказав Картер, США посилюють свою військову присутність у Європі, щоб підтримати союзників у НАТО у протистоянні російській агресії. За його словами, збільшене фінансування має піти, зокрема, на таке посилення, серед того й на збільшення військової присутності США у країнах Східної Європи. Крім того, кошти мають піти на збільшення числа американських військ у Європі, що перебувають там за ротацією, збільшення числа спільних навчань із союзниками, випереджувальну передислокацію на передні рубежі оборони більшої кількості озброєнь і військової техніки чи на поліпшення інфраструктури для досягнення цих цілей.

Кошти, призначені спеціально для протистояння Росії, є частиною загального оборонного бюджету на 2017-й фінансовий рік на суму у 582 мільярди 700 мільйонів доларів, що його просить затвердити Пентагон, щоб протистояти п’яти головним викликам: за словами Картера, це, крім Росії, також Китай, Північна Корея, Іран і екстремістське угруповання «Ісламська держава».

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG